Отборът на Берое надви с 2:0 Царско село в ранния съботен двубой от 20-я кръг на efbet Лига. В 70-ата минута Мартин Камбуров отбеляза своя гол №228 в българския елит. В 78-ата минута Ибрахима Конте удвои резултата.

Lap.bg
23 снимки

Още в първата минута старозагорци получиха правото да изпълнят свободен удар. Гинчев центрира в наказателното поле, защитата първоначално изби топката, но тя попадна у Меледже, който обаче стреля много над вратата над Пласид.

В осмата минута Уесли Ната от Царско село получи топката след центриране в наказателното поле и стреля със странична ножица, но топката прелетя малко встрани.

Следващото положение също бе за Царско село. Бахамбула нахлу отляво в наказателното поле на домакините чрез поредица от финтове и опита центриране, но защитник изчисти нескопосано и Дамиен Мари стреля, но в ръцете на Перниш.

В 17-ата минута Александър Цветков центрира от десния фланг на домакините и след кратко неразбирателство между бранителите, Иван Минчев посегна на шпагат за топката, но съдията отсъди нарушение в атака.

В 24-ата минута Уесли Ната овладя добре една топка вдясно от наказателното поле, влезе в него и стреля, но неточно.

2 минути по-късно Иван Минчев изпълни заучен корнер към Желев, който изсипа топката в наказателното поле, но защитата се справи без проблем.

В 32-ата минута след чудесна атака на Царско село Ивайло Марков подаде в центъра пред наказателното поле и Бахамбура стреля, но топката мина на сантиметри от лявата греда.

В 39-ата минута Минчев получи топката пред дъгата на наказателното поле и отправи първия точен удар за старозагорци, но той бе уловен без проблем от Пласид.

4 минути след това Уесли Ната бе фаулиран в близост до тъча и реферът отсъди свободен удар. Бахамбула центрира и Шарлестон засече с глава, но топката мина встрани.

Последното положение за първото полувреме дойде в 45-ата минута, когато Иван Минчев центрира към Мартин Камбуров от фаул, но Джони Пласид улови топката с вещина.

Първото положение за втората част дойде малко случайно, след като в 50-ата минута Родни Антуи стигна до топката пред наказателното поле, след като противников бранител се подхлъзна и стреля, но неточно и вляво от Джони Пласид.

В 56-ата минута Конте влезе в наказателното поле отляво и центрира към Камбуров, който стреля и топката срещна ръката на Шарлестон, но реферът не посочи бялата точка.

В 63-ата минута Бахамбула центрира от корнер, но топката се размина с всички. В крайна сметка при повторно изсипаната топка, Антуи прати топката високо над вратата на Перниш.

В 70-ата минута Александър Цветков разсече по брилянтен начин защитата с фамозен пас, извеждайки Мартин Камбуров сам срещу Джони Пласид, преодоля го и в мач №403 легендата на българския футбол откри резултата в полза на Берое. Това бе гол №228 в българския елит за него, приблизавайки се на 25 от едноличния водач в класацията - Петър Жеков със своите 253.

8 минути по-късно домакините до голяма степен си гарантираха трите точки, след като Конте покачи на 2:0 след нов разсичащ защитата пас, оставайки очи в очи с Джони Пласид.

До края на двубоя резултатът се запази и срещата приключи 2:0 в полза на домакините. По този начин Берое събра 28 точки и ще зимува на седмото място. Царско село от своя страна остава в зоната на изпадащите на 12-о място с 16 пункта.

Стартови състави:

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Яя Меледже, Ибрахима Конте, Александър Василев, Георги Ангелов, Рубен Бригидо, Ахмед Тоуба, Иван Минчев.

Старши-треньор - Димитър Димитров

Царско село: Джони Пласид, Мартин Кавдански, Густаво Карбониери, Шарлестон, Ивайло Марков, Реян Даскалов, Антонио Георгиев, Уесли Ната, Дилан Бахамбура, Родни Антуи, Дамиен Мари