Прелестно докосване след появата на юношата на Царско село – Тома Ушагелов, донесе първия успех на Любослав Пенев начело на „царете” в родната efbet Лига, след като отборът спечели с 1:0 визитата си на Ботев Враца. В 90-ата минута Ушагелов замени капитана на столичани Георги Минчев, а при последвалата атака засече центриране отляво на Мирослав Будинов, за да се спечели дербито за 11-ото място в родното първенство.

По този начин Царско село вече има актив от 25 точки, като изпревари с три петъчния си съперник и остава на два пункта зад 10-ия Етър Велико Търново.

11 снимки

Първата възможност дойде още в третата минута, когато Уесли Ната пробва шут, но кълбото не намери очертанията на вратата. Малко по-късно Андреас Васев се включи опасно по десния фланг, но не успя да шутира към вратата на Джони Пласид.

Четвърт час след старта на дуела Румен Гьонов опита удар с глава, но опитът му излетя в аут, а в 25-ата минута Симеон Мечев отправи феноменален шут от далечна дистанция. Топката се отби в горната греда, след което намери главата на Красимир Костов и за негов късмет коженото кълбо излезе в ъглов удар.

Пет минути преди края на първата част Краси Костов направи спасяване, след като Леонардо стреля през куп играчи в полето на Ботев, но вратарят показа рефлекс.

В 53-ата резервата Даниел Генов отправи мощен шут, но Джони Пласид успя да се справи с опита на крилото на домакините. В 70-ата минута Симеон Мечев влезе грубо в краката на Генов пред очите на главния съдия Георги Кабаков, но реферът прецени да не показва втори жълт картон на полузащитника на гостите.

В 72-ата минута Петър Атанасов отправи хубав шут, но кълбото премина встрани от целта. Секунди по-късно атакуващият футболист центрира в наказателното поле от фаул, но Илия Миланов не успя с глава да намери очертанията на вратата. Осем по-късно пък след центриране от корнер се получи рикошет в наказателното поле на домакините. Топката отиде в Мирослав Будинов, който стреля от малък ъгъл, но встрани от очертанията на вратата, пазена от Костов.

Срещата вървеше към нулево равенство, но Любо Пенев замени в 90-ата минута капитана си Георги Минчев с юношата Тома Ушагелов. Това даде резултат секунди по-късно, след като младокът засече центриране на Мирослав Будинов отляво и след като бе оставен непокрит в наказателното поле на врачани отблизо матира Краси Костов, за да донесе седмата победа на "царете" през настоящата кампания в efbet Лига.

БОТЕВ ВРАЦА - ЦАРСКО СЕЛО 0:1

0:1 Тома Ушагелов (90)

Стартовите състави:

Ботев Враца: Красимир Костов – Аласан Ндиайе, Ангел Лясков, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Илия Миланов, Петко Ганев, Петър Атанасов, Том, Чавдар Ивайлов, Валери Домовчийски /к/

Треньор: Антони Здравков

Царско село: Джони Пласид – Ивайло Марков, Леонардо Фиораванти, Мартин Кавдански, Румен Гьонов, Антонио Геогиев, Реян Даскалов, Уесли Ната, Симеон Мечев, Мирослав Будинов, Георги Минчев /к/

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Георги Кабаков