Царско село загуби от Славия с 1:3 при дебюта на  Любослав Пенев начело на тима. "Белите" откриха чрез Цветелин Чунчуков, а през втората част нападателят удвои преднината на гостите след страхотен гол. Малко след това резервата Симеон Мечев намали резултата с красиво попадение. В заключителните минути на двубоя друг футболист появил се от скамейката Емил Стоев реализира и трети гол в мрежата на домакините, оформяйки крайния резултат. Със спечлената победа Славия не познава вкуса на загубата вече в девети пореден мач.

Lap.bg
42 снимки

"Белите" стартираха по-агресивно срещата и опитаха да пресират домакините в собствената им половина. В началото Галин Иванов и Филип Кръстев разиграха заучено положение от фаул, но Джони Пласид не бе застрашен и защитата на Царско село се справи с опасността.

В 7-ата минута Ивайло Марков центрира от фаул в наказателното поле, след което Хулио Родригес стреля с глава, но над напречната греда. Минута по-късно се откри нова добра възможност пред възпитаниците на Любослав Пенев. Андерсон Кордейро бе изведен зад гърба на "бялата" защита, но вместо да подаде, крилото реши да стреля и топката рикошира в крака на Андреа Христов.

В 13-ата минута Славия откри резултата. След продължителна атака, Петър Патев получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Цветелин Чунчуков се извиси над Румен Гьонов и с глава реализира в мрежата на Джони Пласид.

Попадението веднага активизира Царско село и домакините погледнаха по-настойчиво към вратата на Антонис Стергиакис. Минута след гола Георги Минчев стреля с глава, но отново топката премина над вратата на Славия.

В 26-ата минута Мирослав Будинов бе изведен зад гърба на защитата на Славия. Нападателят стигна първи до топката и бе фаулиран на границата на наказателното поле от Антонис Стергиакис. Главният съдия Никола Попов посочи, че ще трябва да бъде изпълнен пряк свободен удар и показа жълт картон на младия страж. Зад топката застана Георги Минчев, но изстрелът на капитана бе лек и вратарят на Славия улови.

Последваха добри минути за Славия. В 31-ата минута Галин Иванов стреля от дистанция, но право в ръцете на Джони Пласид. В ответната атака Венцислав Бенгюзов засече от въздуха и топката премина на сантиметри от напречната греда.

Царско село отговори почти мигновено. В 36-ата минута Андерсон Кордейро нахлу по левия фланг и пусна успореден пас на голлинията, където Георги Минчев на метър от вратата прати кълбото покрай десния страничен стълб.

Две по-късно отново бразилецът центрира в наказателното поле, където Мирослав Будинов надскочи защитата на Славия и стреля с глава, но Антонис Стергиакис улови решително.

В заключителните минути на първото полувреме темпото на игра спадна и резултатът остана непроменен.

Още в началото на втората част Царско село можеше да възстанови равенството. Уесли Ната окрадна топката от Милен Гамаков. Бразилецът подаде към Мирослав Будинов, който навлезе в наказателното поле и продължи към нахлуващият на скорост Георги Минчев, но Андреа Христов притича и изби топката в тялото на нападателя и тя премина покрай левия страничен стълб.

В 50-ата минута Дилан Бахамбула центрира от ъглов удар на първа греда, където Мирослав Будинов продължи топката, Андерсон нанесе техничен удар от въздуха покрай вратата, но бразилецът бе в засада.

Три по-късно Славия получи пряк свободен удар на границата на наказателното поле, след фаул на Ивайло Марков срещу Галин Иванов. Милен Гамаков застана зад топката, но изстрелът му бе слаб и Джони Пласид без проблеми улови.

В 57-ата минута "белите" удвоиха преднината си след нов страхотен гол на Цветелин Чунчуков. Нападателят нагласи топката на десния си крак и с плътен удар прати кълбото в горния ляв ъгъл на Джони Пласид.

В 63-ата минута домакините върнаха едно попадение. Симеон Мечев бе намерен на границата на наказателното поле и с бомбен удар намали резултата.

Веднага след попадението последва нов непростим пропуск за Царско село. Мирослав Будинов бе изведен зад гърба на защитата на Славия, но вместо да вкара топката в мрежата зад Стергиакис, стреля покрай левия страничен стълб.

Мачът продължаваше да бъде във високо темпо и атаките и към двете врати не спираха. В 68-ата минута "белите" получиха нов фаул на удобна позиция, но този път капитанът Галин Иванов стреля в стената.

Симеон Мечев отново опита да реализира красиво попадение, но този път топката не попадна в целта.

В 85-ата минута "белите" реализираха и трето попадение. Филип Кръстев задържа на границата на наказателното поле, след което топката попадна в резервата Емил Стоев, който с диагонален изстрел реализира в мрежата на Джони Пласид.

До края на двубоя Славия задържа аванса си и постигна важна победа. В следващия кръг "белите" ще приемат Берое на 13 юни, докато Царско село ще гостува на Ботев Враца.

0:1 Чунчуков 13'
0:2 Чунчуков 57'