Отборът на Локомотив Пловдив победи безапелационно Царско село с 4:0 на стадион "Локомотив" в среща от 22-рия кръг на efbet Лига. Румен Гьонов си отбеляза автогол в 36-ата минута и така даде аванс на Локомотив. В 53-ата Димитър Илиев покачи на 2:0, а само две минути по-късно Анте Аралица направи резултата класически. В 83-ата минута Аралица реализира второто си попадение, с което оформи и крайния резултат.

"Черно-белите" контролиха развоя на срещата почти през целия двубой, особено през втората част. Първото полувреме не предложи много положения, като най-чистото доведе и до попадение във вратата на Джони Пласид. През вторите 45 минути домакините натиснаха много сериозно от самото начало и заслужено стигнаха до нови три попадения. С тази победа "смърфовете" се изравняват с Левски, като двата тима имат по 45 точки. "Царете" остават 10-ти с 19. В следващия кръг Локомотив гостува на Берое, докато Царско село приема ЦСКА.

LAP.bg
18 снимки

Срещата започна в спокойно темпо, като първата по-интересна възможност дойде в шестата минута, когато Парвиз Умарбаев изведе Анте Аралица зад гърба на защитата на Царско село в наказаталеното поле отдясно, но ъгълът стана малък и нападателят стреля над вратата.

След още толкова отново домакините създадоха опснаст пред вратата на гостите. Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, а Парвиз Умарбаев овладя и стреля в долния десен ъгъл на вратата, но не достатъчно силно и вратарят Джони Пласид улови топката.

Ниското темпо цареше на стадион „Локомотив“ в Пловдив почти през целия първи половин час.

С едва втората си по-опасна атака домакините поведоха. Капитанът на тима Димитър Илиев центрира отдясно в наказателното поле, където Бирсент Карагерен не можа да засече топката, но зад него Румен Гьонов заби топката в собствената си мрежа.

Второто полувреме започна със страхотен шанс за Локомотив.  В 48-ата минута, след слабо изчистване с глава на защитник в “червено”, топката попадна на крака на Анте Аралица, който стреля силно, но покрай вратата.

В 50-ата минута Лукас Салинас стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Джони Пласид.

Само две по-късно "сърфовете" получиха право да изпълнят наказатален удар. Мартин Кавдански събори Диниш Алмейда в наказателното поле на гостите и главният съдия Георги Давидов посочи бялата точката за изпълнение на дузпа. С изпълнението се нагърби капитанът на домакините Димитър Илиев, който без проблеми реализира - 2:0.

120 секунди след това резалтатът стана класически. Димитър Илиев подаде за Бирсент Карагарен, който центрира по земя на втора греда, където Аралица от няколко метра реализара.

В 60-ата минута Йосип Томашевич центрира топката за Аралица който обаче стреля неточно с глава. Минута след това след центриране от корнер Диниш Алмейда свали топката с глава, където на втора греда бе Анте Аралица, който не успя уцели очертанията на вратата на Джони Пласид от близоко разстояние.

В 74-ата минута "смърфовете" удариха греда. Димитър Илиев подаде за Анте Аралица, който с едно докосване продължи за Йосип Томашевич, а той стреля силно, но Джони Пласид успя да докосне топка и да я отбие в напречната греда.

Секунди след това Аралица изведе Карагарен, който стреля силно в долния ляв ъгъл на Пласид. Стражът на Царско село обаче спаси.

В 83-ата минута бе оформен и крайния резултат от 4:0. Димитър Илиев даде пас за Николай Николаев, който пък асистира на Аралица в наказателното поле. Нападателят отбеляза, но от повторенията останаха съмнения за засада на хърватина, каквато не беше отсъдена.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЦАРСКО СЕЛО 4:0

1:0 Румен Гьонов 36' (автогол)

2:0 Димитър Илиев 53' (д)

3:0 Анте Аралица 55'

4:0 Анте Аралица 83'

Стартови състави на двата отбора:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ (): 71. Мартин Луков – 5. Дейвид Малембана, 25. Лукас Масоеро, 4. Аконсола Акиниеми, 61. Динис Алмейда, 10. Парвиз Умарбаев, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев (к), 77. Анте Аралица

Старши треньор: Бруно Акрапович

ЦАРСКО СЕЛО (): 30. Джони Пласид – 21. Румен Гьонов, 3. Мартин Кавдански, 17. Реян Даскалов (к), 4. Ивайло Марков, 8. Уесли Ната, 22. Дилан Бахамбула, 6. Антонио Георгиев, 93. Андерсон Кордейро, 11. Лудсинио Маренго, 91. Мирослав Будинов