Отборът на Царско село е вторият осминафиналист за Купата на България. Възпитаниците на старши треньора Любослав Пенев надделяха трудно над лидер във Втора лига Кариана с 1:0. Единствения гол за успеха в Ерден реализира Луис Педро през втората част. За 1/8-финалите, но без игра, се класира и тимът на Беласица Петрич.

Първото полувреме не предложи кой знае колко интересни моменти, въпреки че в началните минути футболистите на Веселин Великов се опитаха да упражнят домакински натиск. Гостите от София обаче не допуснаха изненади пред своята врата, но на свой ред не успяха да затруднят противниковия страж.

Развръзката в срещата дойде през второто полувреме, когато Царско село успя да реализира. След почивката гостите определено вдигнаха оборотите, а след поредния корнер пред вратата Кариана, Луис Педро се разписа. Той бе най-съобразителен в пеналта, след като отбраната на домакините не успя да се ориентира добре.

Във финалните минути на мача футболистите на Кариана пробваха финален щурм, но все пак опитът си каза думата и елитният тим успя да запази крехката си преднина до последния съдийски сигнал и така да се класира в следващата фаза в турнира.

КАРИАНА – ЦАРСКО СЕЛО 0:1

0:1 Луис Педро 67’

Кариана: 79 Юлиян Весков, 4 Мартин Николов, 20 Николай Дичев , 22 Стоян Предев, 77 Кристиан Апостолов, 14 Деян Иванов, 7 Матеус Касарото, 17 Християн Илиев, 9 Жустино Мендеш, 27 Борислав Дамянов, 19 Владислав Цеков

Старши треньор: Веселин Великов

Царско село: 1 Михаил Иванов, 14 Божидар Васев, 3 Мартин Кавдански, 22 Луис Ферейра, 93 Дилян Георгиев, 7 Гианис Геролему, 21 Лъчезар Балтанов, 6 Антонио Георгиев, 11 Андерсон Коста, 8 Панайотис Лука, 25 Дилан Мартенс

Старши треньор: Любослав Пенев