Най-прясно класиралите се отбори от Втора лига – Царско село и Арда Кърджали, направиха нулево равенство (0:0) в дебютния мач от втория кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „Славия” предостави немалко футболни моменти, като и двата отбора направиха всичко по силите си да отбележат първия си гол в родното първенство, но „сушата” ще продължи поне до третия рунд на шампионата ни.

Все пак това е първа точка за „царете” в първенството, докато Арда калкулира две точки след втория кръг.

Реакции след мача:

Стамен Белчев: Арда си знае слабостите

Всяка точка е добре дошла, доволен е Никола Спасов

Първият мач от втория кръв в efbet Лига стартира на много високо ниво. Пръв шансът да удари имаше Царско село, след като Йордан Минев центрира топката след 240 секунди игра, а Емануил Манев се извиси и стреля с глава, но Иван Караджов улови топката.

Миг по-късно Арда можеше да поведе в резултата, след като Веселин Марчев бе „изпуснат” зад защитата на „царете” и опита да завърши ефектно висока топка, но за негово съжаление не особено сполучливо.

24 снимки

В десетата минута Родни Атви от Царско село пое топката в наказателното поле на Арда и финтира красиво Зоран Гаич. Така офанзивният футболист на домакините в срещата си освободи място за стрелба, която бе отразена от Иван Караджов.

Полека-лека събитията на стадион „Славия” се поуспокоиха, като топката се владееше повече от Арда. В 34-ата минута „сините” можеха да открият, но удар на Марчев прелетя плашещо близо край десния страничен стълб на Чворович. Четири минути по-късно Дарко Глишик се измъкна чудесно вляво през Йордан Минев и Манев, за да центрира остро в наказателното поле, но топката бе изчистена от отбраната на столичани.

Второто полувреме започна сравнително спокойно, като Аморим от Арда пръв опита да застраши вратата на Царско село, но без успех. В 56-ата пък се случи тежък сблъсък между Иван Коконов и Иван Чворович, след като първият бе изведен срещу стража на „царете”, но за щастие – без сериозни последици за двамата.

В 77-ата минута Царско село направи двоен пропуск, след като Караджов отразява тежък удар пред дъгата, а Родни Антви догони топката и центрира, но удар на Минчев пак бе уловен от Караджов. Миг по-късно отново Минчев се озова на добра ситуация пред гола, но ударът му бе париран от стража на Арда Кърджали.

В ответната атака огледален пропуск направи Радослав Василев. Опитният стрелец остана „очи в очи” срещу Чворович, който отби топката. Все пак Василев стреля наново, но кълбото бе изчистено от голлинията на Царско село.

До края на срещата опасности нямаше, като двата отбора поделиха точките на старта на втория кръг в родното първенство.

В следващия кръг Арда приема Берое, докато Царско село ще гостува в Русе на Дунав.

ЦАРСКО СЕЛО - АРДА КЪРДЖАЛИ 0:0

Стартови състави:

Царско село: Иван Чворович – Йордан Минев, Мартин Кавдански, Реян Даскалов, Веселин Минев – Евертон Диас, Антонио Георгиев, Родни Антви, Уесли Ната – Емануил Манев, Георги Минчев

Треньор: Никола Спасов

Арда: Иван Караджов – Деян Лозев, Венцислав Василев, Зоран Гаич, Дарко Глишич – Румян Овсепян, Емил Мартинов – Иван Коконов, Веселин Марчев, Жоао Аморим – Елиша Сам

Треньор: Стамен Белчев