Отборите на Царско село и Миньор Перник изиграха учебна игра, която бе част от обучението на треньорите в курса за придобиване на Лиценз Про. В момента в курса на Треньорската школа учат помощник треньорите и на двата отбора – Валентин Илиев и Владимир Манчев. Именно двамата бивши футболисти имаха за задача да водят отборите в срещата помежду им.

Старши треньорите на Царско село и Миньор - Тони Здравков и Христо Янев, не бяха на резервната скамейка и изгледаха мача от трибуните.

Двубоят бе наблюдаван и от Генади Скуртул, който е част от комисията за треньорско образование на УЕФА, която оценява работата на Българската треньорската школа, ръководена от Юри Николов.

В момента тече курс за придобиване на най-високата треньорска степен – Лиценз Про, като треньорите са преминали половината от обучението си.

Мачът се игра в две части от по 30 минути, тъй като в края на седмицата и двата тима имат мачове от вътрешното първенство и завърши без победител – 1:1. Футболистите на Царско село създадоха повече чисти голови положения, но не успяха да отбележат.

През първата част Царско село имаше териториален превес и създаде няколко голови положения, но реализира гол чак в последната минута. Тогава Лукас Диас стреля, Даниел Леонтиев изби, но Милчо Ангелов добави и отбеляза първото попадение в срещата.

В началото на второто полувреме „царете“ имаха още един добър шанс за гол, но Никола Колев и Петър Атанасов не се разбраха и Атанасов стреля в аут.

Гостите от Перник направиха добра атака в 36-ата минута, след центриране отляво топката бе насочена към Методи Христов, но той бе изпреварен от Християн Василев.

„Жълто-черните“ все пак изравниха в 38-ата минута. Тогава отново те организираха добра атака отляво, Добромир Бонев подаде към Методи Костов, който бе на границата на наказателното поле. Нападателят направи един финт и стреля, Християн Василев успя да играе с топката, но тя влезе в мрежата му.

Царско село имаше страхотен шанс в 43-ата минута, когато Дилян Георгиев се озова в чиста позиция, стреля, но стражът на гостите спаси. Минута по-късно и Карлос Охене стреля, но Алекс Георгиев изби в ъглов удар.

В 63-ата минута и Божидар Томовски се озова на страхотна позиция, но Георгиев отново се справи добре и отрази шута му.

Дебют за Царско село направи и последното ново попълнение Карлос Охене, който започна като титуляр.

ЦАРСКО СЕЛО – МИНЬОР ПЕРНИК  КР 1:1
1:0 Милчо Ангелов 30, 1:1 Методи Костов 38