Носителят на Купата на България Локомотив Пловдив надви с 2:0 Царско село в дебюта на новия наставник на "царете" Любослав Пенев. Попаденията за гостите отбелязаха Доминик Малонга и Диниш Алмейда. Дебюят за домакините направиха четирима футболисти. Това са новото попълнение Михаил Иванов, юношите на клуба Владислав Иванов и Дилян Георгиев, както и Кристиян Чипев, който също се присъедини към отбора. Други проверки за Царско село преди подновяването на шампионата няма да има към днешна дата.

Мачът започна равностойно и двата отбора направиха няколко интересни атаки по посока на двамата вратари. Гостите поведоха в 26-ата минута след центриране отдясно. Малонга засече топката с глава и откри резултата.

Носителят на Купата на България вкара втори гол в 37-ата минута. Диниш Алмейда стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в защитник на Царско село, заблуди Джони Пласид и влезе в мрежата му за 0:2. В 42-ата минута Антонио Георгиев опита далечен изстрел от около 20 метра, но коженото кълбо попадна в ръцете на Мартин Луков.

Пет минути след началото на второто полувреме Николай Йорданов показа директен червен картон на Анте Аралица от Локомотив Пловдив за грубо нарушение срещу състезател на домакините. Двамата вратари на Царско село Джони Пласид, а малко по-късно и неговата смяна Михаил Иванов направиха по едно добро спасяване в рамките на няколко минути след удари на Карагарен и Клапан.

В 73-ата минута добър удар на Симеон Мечев мина над вратата на Илко Пиргов. 5 минути по-късно много добро центриране на Ивайло Марков отляво попадна на крака на Андерсон Кордейро, който стреля отблизо, но не уцели вратата.

В 87-ата минута Царско село можеше да отбележи почетен гол, но Хулио Родригес не успя да чукне топката в мрежата на Пиргов.

ЖЪЛТ КАРТОН: Акиниеми (Л)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Анте Аралица (50, Локомотив)

ЦАРСКО СЕЛО – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 0:2

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид (62 – Михаил Иванов), Мартин Кавдански (55 – Кристиян Чипев), Хулио Родригес, Ивайло Марков, Ивайло Иванов (71 – Лео Фиораванти), Реян Даскалов (66 – Симеон Мечев), Антонио Георгиев (74 – Илия Джамов), Румен Гьонов (79 – Дилян Георгиев), Дилан Бахамбула (55 – Уесли Ната), Андерсон Кордейро (86 – Владислав Иванов), Георги Минчев (69 – Мирослав Будинов)

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: Мартин Луков (71 – Илко Пиргов), Акинсола Акиниеми (46 – Милош Петрович), Лукас Масоеро, Диниш Алейда (61 – Николай Николаев), Бирсент Карагарен (66 – Йордан Тодоров), Петър Витанов (55 – Миховил Клапан), Парвиз Умарбаев (55 – Лукас Салинас), Йосип Томашевич (87 – Валентино Пулиезе), Димитър Илиев (79 – Петър Петров), Доминик Малонга (55 – Момчил Цветанов), Анте Аралица (50 – Кенан Муслимович)

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Николай Йорданов