Царско село и Ботев Враца завършиха при резултат 1:1 в ключов мач за оцеляването в efbet Лига. Двата гола паднаха в самото начало и в същинския край на мача. Във втората минута Браян Переа изведе врачани напред, а в последната минута от редовното време Венци Христов възстанови равенството. И двата тима завършиха срещата с човек по-малко, след като първо Жереми Петрис, а след това и Антонио Георгиев получиха червени картони.

20 снимки

Гостите се възползваха от първата добра възможност и откриха резултата още във втората минута. Ндиае допусна ужасяваща грешка в опит да върне топката към свой съотборник и я подари на Браян Переа, който с красив прехвърлящ удар от далечна дистанция откри резултата.

След половин час игра гостите стигнаха до нова опасна ситуация, завършила с удар на капитана Юлиан Ненов, който обаче бе отразен от стража на "царете".

В 37-ата минута Жереми Петрис си изработи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена преждевременно.

След подновяването на играта "царете" имаха добър шанс да изравнят, но изстрелът на Пламен Крумов мина встрани от вратата на врачани.

В 65-ата минута Антонио Георгиев възстанови численото равенство на терена, след като също си изработи втори жълт картон и остави Ботев с десетима.

В следващите минути видяхме повече жълти картони за играчите на двата състава, отколкото опасни положения. В заключителните минути обаче Костадин Ничев влезе грубо в краката на противник в наказателното поле и подари дузпа на "царете", която бе успешно реализирана от Венцислав Христов.

Така двата тима взеха по точка, с което положението не се променя кой знае колко. "Царете" остават последни с 20 пункта, а Ботев Враца е предпоследен с 23 точки.

Царско село - Ботев Вр  КР 1:1
0:1 Браян Переа 2'
1:1 Венцислав Христов 90'