Царско село и Ботев Пловдив завършиха 0:0 в двубой от групата за местата от 7-10 от 29-ия кръг на efbet Лига. Така "царете" остават на 5 точки от Черно море, който е и с мач по-малко. Двата отбора спорят за седмото място, което дава право на бараж за евротурнирите.

Антон Узунов
44 снимки

Още в 1-ата минута гостите можеха да поведат, след като Атанас Илиев бе изпуснат отляво и върна към Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид. Осем минути по-късно Реда Рабей нахлу отляво в наказателното поле и пусна топката покрая излезлия да го пресрещне вратар на Царско село. Притичалият Иван Бандаловски обаче изби лекия му удар.

Домакините отговориха с индивидуален пробив в 15-ата минута на Кавдански през центъра, завършил с шут на Димитър Костадинов, който обаче бе отклонен в корнер. Грешките в отбраната на Царско село продължиха и при една от тях в 36-ата минута Маркиньос изведе Атанас Илиев на отлична позиция, но ударът му бе слаб и право в ръцете на Джони Пласид. Три минути преди почивката Джонатан Перейра не успя да се възползва от поредния подарък, след като от непосредствена близост прати топката в аут.

Царско село Ботев Пд

източник: sofascore.com

В последните секунди на първата част с добра изява блесна и вратарят на Ботев Пд Янко Георгиев. Андерсон получи хубав пас от Манев и шутира, но стражът на "канарчетата" беше добре позициониран и изби.

През второто полувреме двата отбора продължиха да нижат пропуск след пропуск пред вратарите Янко Георгиев и Джони Пласид, които определено бяха най-добрите на терена. В 66-ата минута Емануел Току изведе Реда Рабей сам срещу Пласид, но бразилецът се забави и ударът му беше избит от Луис Педро. "Царете" поставиха под напрежение "канарчетата" в 77-ата минута, когато Димитър Костадинов нахлу отдясно и върна към връхлитащия Манев, чийто удар обаче бе блокиран.

В 82-ата минута вратарят на гостите Янко Георгиев с чудесна намеса не позволи на Андерсон да го преодолее. Четири минути след това Джонатан Перейра отново е забравен в наказателното поле и шутира опасно, но топката отиде право в лицето на Кавдански.

Царско село - Ботев Пловдив 0:0

Царско село: Джони Пласид, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Иван Бандаловски, Панайотис Лука, Лъчезар Балтанов, Андерсон Кордейро, Димитър Костадинов, Емануил Манев, Луис Педро, Дилан Мертенс

Ботев Пловдив: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Атанас Чернев, Па Конате, Виктор Генев, Хосе Мартинс, Мишел Еспиноса, Емануел Току, Рада Рабей, Атанас Илиев