Отборът на Ботев Пловдив разби Царско село с 5:0 в последен двубой от плейофната фаза на първенството за двата клуба и записа най-резултатната си победа през сезон 2020/2021 в родната efbet Лига.

Десет минути след първия съдийски сигнал Ботев Пд получи добра възможност от пряк свободен удар, но Славчо Шоколаров прати топката право в тялото на Лесли Де Са. Последва удар на Атанас Илиев, който бе отразен от стража на "царете".

След половин час игра Атанас Илиев се възползва от неразбирателството между Михаил Иванов и Ивайло Марков и разпечата вратата на гостите.

В началото на втората част Славчо Шоколаров отправи опасен изстрел, но топката прелетя встрани от вратата на Иванов.

В 58-ата минута Еспиноса подаде към Маркиньос, който от границата на наказателното поле запрати топката към вратата на Иванов с удар по земя. Кълбото се удари в страничния стълб и рикошира в главата на стража на "царете", за да влезе във вратата му.

"Канарчетата" се разиграха и само шест минути по-късно можеха да водят с три попадения, но Мите Цикарски пропусна да оформи класиката. С това се нагърби Реда Рабеи, който получи добро подаване от Маркиньос и абсолютно необезпокояван реализира дебютното си попадение в efbet Лига.

Десетина минути преди края на мача страничният стълб раздели Атанас Илиев от попадение №17 през този сезон. В 87-ата минута Емануел Току направи победата на своя тим още по-изразителна след красиво изпълнение от пряк свободен удар.

Малко по-късно бившият футболист на Царско село - Салиф Сисе, направи успеха разгромен след рикошет в крака на Мартин Кавдански.

Lap.bg
26 снимки

Така "канарчетата" завършват тазгодишния сезон в добро настроение, но на незавидното десето място в класирането с 32 точки. "Царете" пък са една позиция по-нагоре с 37 пункта.

Ботев Пд - Царско село  КР 5:0
1:0 Атанас Илиев 33'
2:0 Михаил Иванов 58' (авт.)
3:0 Реда Рабеи 68'
4:0 Емануел Току 87'
5:0 Салиф Сисе 89'