Отборите на Царско село и ЦСКА 1948 изиграха доста слаб и скучен двубой на старта на четвъртия кръг в efbet Лига и завършиха при резултат 0:0. Сбълсъкът не предложи много положения, като общо в срещата бяха отправени шест удар, по три и за двата отбора. С оглед на показаното равенството е най-закономерният резултат.

Антон Узунов
40 снимки

Най-чистото положение дойде чак 11 минути преди края на срещата, като Мартин Камбуров изненадващо пропусна от доста изгодна позиция. С това равенство "царете" запазват лидерската си позиция в шампионата с осем точки, но и с двубой повече от ЦСКА, Лудогорец и Локомотив Пловдив. Отборът на Красимир Балъков продължава да няма победа след влизането си в елита, като след четири срещи "червените" имат 3 точки. В средващия кръг възпитаниците на Любослав Пенев гостуват на Ботев Пловдив, докато новаците в елита приемат Монтана.

Малко преди началото на двубоя титулярният централен защитник на гостите Венцислав Василев е получил разтежение по време на загрявката. Неговото място зае 20-годишният Симеон Петров.

Първите двадесет минути на срещата преминаха в доста спокойно темпо, като опасности пред двете врати почти нямаше. Двата тима опитаха по няколко атаки, които обаче не завършиха с удар.

Първият удар към една от двете врати отправи Денислав Александров чак в 23-ата минута. Той насочи добре топката под гредата, но Джони Пласид внимаваше и изби в корнер.

Четири минути след това Георги Русев успя да вкара топката във вратата на домакините, но попадението моментално беше отменено заради еднометрова засада на футболиста на гостите.

Виждаше се, че и двата отбора опитват разнообразни атаки – през центъра или по крилата, като последният пас изневерява до този момент, за да се стигне до нещо по-опасно.

В последната минута от първата част дойде и първият удар към вратата на ЦСКА 1948. Отправи го Стефан Христов, който обаче бе слаб и неточен.

На почивката старши треньорът на домакините Любослав Пенев прави промяна. Мирослав Будинов замени Салиф Сисе.

Пет минути след началото на втората част Борис Галчев центрира от пряк свободен удар, отдясно на наказателното поле. Там Хулио Родригес успя да засече, но ударът му премина на безопасно разстояние от лявата греда на Наумов.

В 55-ата минута Уесли Ната опита хитро изплнение от пряк свободен удар. Бразилецът шутира под стената, но прекалено слабо и безпроблемно за Даниел Наумов. Това бе и първи точен удар за „царете“.

След точно час игра Андерсон Кордейро успя да се измъкне от защитата на гостите и вкара топката във вратата на Наумов, но бе отсъдена засада.

В 79-ата минута най-чистият шанс дотук в срещата бе пропуснат от тима на ЦСКА 1948. Лазар Марин центрира отляво в наказателното поле, а оставеният непокрит Мартин Камбуров засече топката с глава от чиста позиция, но не успя да уцели вратата на Пласид.

До края нови опасности липсваха и закономерно мачът приключи при нулево равенство.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 1948 0:0

Стартови състави на двата отбора:

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид - 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Атнонио Георгиев, 8. Уесли Ната, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов (к), 44. Хулио Родригес, 93. Салиф Сисе, 98. Стефан Христов

Старши треньор: Любослав Пенев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов - 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 9. Мартин Камбуров (к)

Старши треньор: Красимир Балъков

Главен съдия: Георги Иванов, град София

Стадион: "Царско село", град София