Отборите на Царско село и Ботев Пловдив се изправят един срещу друг в двубой от групата за местата от 7-10 от 29-ия кръг на efbet Лига. Срещата стартира в 17:30 часа и ще можете да го проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим сблъсъка минута по минута.

Наставникът на столичани Антони Здравков заяви след зрелищното равенство 3:3 срещу Черно море, че тимът няма да се откаже от атака на седмото място. В последните три двубоя Емануил Манев се отчете с три попадения.

„Царете“ ще са отново без Христо Попадийн и Реян Даскалов заради наказания. В мачовете срещу Ботев статистиката показва абсолютен паритет – една победа за Царско село, две равенства и един успех за „канарчетата“.

Треньорът на „канарчетата“ Азрудин Валентич сподели след домакинската загуба от Левски с 0:1, че ако някой иска, то той ще си тръгне от тима. Пловдивчани са отбелязали само 1 гол в последните пет мача.

Ботев е спечелил 7 точки в 14 мача като гост през сезона.