Царско село разочарова Пирин Благоевград в битка на дъното, надделявайки с резултат 1:0 в последен мач от 26-ия къг в efbet Лига. Венци Христов откри в 25-а минута, а домакините изпуснаха няколко изгодни шанса дори за второ попадение в сблъсъка.

60 снимки

Още във 2-та минута Жереми Петрис стрля от над 20 метра, но доста неточно. В следващите 20 минути положения практически нямаше, но пък нарушенията бяха на всяка минута почти.

"Царете" получиха шанс да изпълняват пряк свободен удар, а зад топката застана Венци Христов. Той пробва нещо средно между центриране и удар, който завърши право в мрежата на Янко Георгиев, след като никой не засече кълбото.

В 40-а минута дойде и голям шанс за гостите. След центриране от дясно и леко разбъркване топката стигна до Иван Тасев на броени метри пред вратата на Царско село, но младокът не успя да отбележи.

Началото на второто полувреме отново не включваше много положения, но в 56-а минута се стигна до голямо такова. След разбъркване пред наказателното поле на Пирин първо Пламен Крумов нацели горната греда на вратата на Георгиев, а след това и Мартин Кавдански не успя да вкара почти на празна врата, нацелвайки отново гредата.

В следващите минути Пирин натисна и стигна до своя шанс. Антон Карачанаков се оказа на добра стрелкова позиция, но стреля доста далеч от истината. В 83-а минута Преслав Йорданов стреля с глава, но право в ръцете на Хадим Ндиае.

В добавеното време Валентино Пулиезе изпусна хубав шанс за втори гол, но трите точки останаха в актива на домакините.

Царско село - Пирин 1:0

1:0 - Венцислав Христов (25)

Ето и съставите на двата тима:

Царско село: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе, 7. Джереми Петрис, 8. Айуб Батас, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 19. Лукас Мартинс, 66. Давиде Витурини, 71. Пламен Крумов, 91. Венцислав Бенгюзов

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 17. Спас Георгиев, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев, 11. Станислав Манолев