Отборът на Царско село постигна драматична победа над Черно море в първи мач от 8-ия кръг на efbet Лига. „Царете” се наложиха с 1:0, а голът за успеха бе дело на Мирослав Будинов от дузпа в продължението на срещата. Груба грешка в последните секунди направи вратарят на гостите Иван Дюлгеров, който извърши нарушението за наказателния удар.

Антон Узунов
48 снимки

Мачът започна с лек домакински натиск, който доведе до два поредни корнера в рамките на една минута пред вратата на Иван Дюлгеров. И при двете центрирания в наказателното поле на Черно море не последва нищо интересно.

В 12-ата минута домакините сами си създадоха неприятности, след като не успяха да изнесат топката и сами „подариха” корнер на гостите. След центрирането в пеналта, Дани Кики овладя на границата на наказателното поле и стреля с левия крак, но твърде слабо и в ръцете на Джони Пласид.

Малко по-късно, отново отбраната на домакините действа колебливо. След поредица от грешки, топката попадна в непокрития Илиан Илиев, който пробва изстрел, но ударът му също не се получи и не затрудни стража на „царете”. В 20-ата минута Черно море бе много близо до откриването на резултата. Илиан Илиев намери Мариас Курьор отляво, който се опита елегантно да прехвърли вратаря на домакините, но топката мина на сантиметри от вратата.

При една от поредните атаки на „моряците”, гостите имаха претенции за дузпа, които обаче останаха неуважени от рефера Никола Попов. Дани Кики навлезе в наказателното поле, където бе пресрещнат от Иван Бандаловски. Бранителят на Царско село игра първи с топката, но след това се сблъска сериозно с нападателя на Черно море.

Минута преди почивката Царско село отправи първия си точен удар в мача, който бе дело на капитана Реян Даскалов. Той стреля силно от близо 20 метра, но Иван Дюлгеров успя да отрази.

Второто полувреме също започна доста мудно. Двата тима продължиха да водят играта предимно в центъра на терена без да предприемат излишни рискове.

Постепенно домакините увеличиха темпото и започнаха да нападат по-настоятелно. Наложи вратарят Иван Дюлгеров да прави няколко спасявания, а Матиас Курьор пропусна, останал сам срещу Джони Пласид.

Развръзката в мача дойде в продължението на срещата, когато домакините стигнаха до дузпа след груба грешка на вратаря на гостите. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Дюлгеров за момент улови, но след това изпусна коженото кълбо. Янис Геролему понечи да играе с него и бе фаулиран от вратаря.

Зад топката застана резервата Мирослав Будинов, който не трепна и подари победата на своите.

Това е първи успех за възпитаниците на Любослав Пенев в последните пет мача.

С победата си Царско село се изкачи до четвъртото място във временното класиране. „Царете” събраха актив от 12 точки, докато Черно море остава на незавидното 11-то място в таблицата.

Царско село – Черно море 1:0

1:0 Мирослав Будинов 90+2' (дузпа)

Стадион: „Арена Царско село”, София

Рефер: Никола Попов

Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 6.Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука, 10.Борис Галчев, 14.Божидар Васев, 17.Реян Даскалов, 21.Емануил Манев, 22Луис Педро Ферейра, 25. Дилан Мартинес, 93.Иван Бандаловски

Старши треньор: Любослав Пенев

Черно море: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов, 5.Стефан Станчев, 2.Цветомир Панов, 10.Илиан Илиев-младши, 71.Васил Панайотов, 99.Дани Кики, 70.Стефан Велев, 19.Матиас Курьор, 9.Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев