Царско село победи Локомотив София с 2:0 в първи мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Успехът бе първи за „царете” от август насам и дебютен за Любо Пенев при втория му престой в клуба. Головете за победителите вкараха Васил Шопов (66) и Лукас Диас (75). В края на мача Никола Колев бе изгонен за два жълти картона. „Железничарите” удариха две греди, а Янко Георгиев се намеси решително след удари на Илия Димитров.

С успеха Царско село събра 9 точки, но остава предпоследен във временното класиране. Локо е седми с 13 точки.

Антон Узунов
34 снимки

Гостите можеше да открият резултата още в 3-ата минута. Александър Александров направи хубав пробив отдясно и центрира в наказателното поле, където Илия Димитров беше оставен непокрит. Нападателят отправи удар с глава от 5-6 метра, но Янко Георгиев демонстрира отличен рефлекс и спаси. Пет минути след това центриране на Сашо Александров не бе изчистено добре. Топката стигна до Димо Бакалов, но той стреля много неточно. В 11-ата минута Димитров отново отправи удар с глава, но не затрудни Георгиев. Домакините отговориха с удар с глава на Милчо Ангелов след центриране отдясно, но Александър Любенов улови.

В 19-ата минута Георгиев отново спаси отбора си. Сашо Александров не успя да изчисти топката и позволи на Пинсон да му отнеме. Френското крило се озова сам срещу вратаря, но стреля право в него. В ответната атака Попадийн пусна отличен извеждащ пас в наказателното поле за Милчо Ангелов. Нападателят овладя, но си затвори ъгъла и отправи удар, който Любенов отрази. Малко след това Карлос Охене намери Ангелов в наказателното поле. Нападателят опита удар, който мина над вратата.

LAP.bg
18 снимки

В следващите минути "царете" бяха по-активният отбор. В 39-ата минута многоходова атака стигна до Стеванович. Сърбинът получи пред наказателното поле и опита опасен шут, който мина покрай вратата. Две минути по-късно Любенов боксира шут на Васил Шопов. В 43-ата минута Йоргос Кацикас можеше да си отбележи автогол. Гръцкият защитник изби остро центриране отдясно, а топката мина много близо от дясната греда.

Втората част започна с много по-бавно темпо. В 59-ата минута Александър Александров проби отляво и опита центриране. След рикошет топката срещна ръката на Попадийн. След намесата на ВАР играта продължи с корнер. В 65-ата минута Орачев проби отляво и навлезе навътре. Бекът пусна към Александър Александров, който отправи удар от около 20 метра, но топката срещна лявата греда.

Минута по-късно "царете" поведоха. Сашо Александров центрира в наказателното поле. Йокич продължи към далечната греда, където Васил Шопов бе оставен непокрит. Халфът нямаше как да сбърка и от няколко метра матира Любенов.

"Железничарите" отговориха с удар от далечна дистанция на Александров, но Георгиев изби. В 74-ата минута удар от границата на наказателното поле на Кацаров срещна гредата. Минута по-късно Лукас Диас се озова сам срещу вратаря след неразбирателство между Крачунов и Орачев и покачи на 2:0. В 79-ата минута резервата Луи Нганиони можеше да реши всичко в мача. Французинът получи отляво и опита удар по диагонала, който мина опасно покрай вратата.

В 82-ата минута Раел Лолала проби отляво, навлезе навътре и отправи удар, но над вратата. В края на мача резервата на "царете" Никола Колев си изкара два бързи жълти картона и бе изгонен.

Царско село Локомотив София

източник: Sofascore.com

ЦАРСКО СЕЛО - ЛОКО СОФИЯ 2:0

1:0 Васил Шопов (66)

2:0 Лукас Диас (75)

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански /к/, 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов (61 - 20. Петър Атанасов), 8. Ален Стеванович (76 - 77. Луи Нганиони), 9. Милчо Ангелов, 12. Лукас Диас (76 - 88. Никола Колев, 25. Александър Александров, 80. Карлос Охене (61 - 22. Милан Йокич), 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов (76 - 10. Лъчезар Балтанов)

Резерви: 30. Милен Иванов, 4. Дилян Георгиев, 10. Лъчезар Балтанов, 20. Петър Атанасов, 22. Милан Йокич, 77. Луи Нганиони, 88. Никола Колев

Треньор: Любослав Пенев

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Кацикас, 4. Мики Орачев /к/, 22. Владимир Семерджиев (70 - 26. Красимир Милошев), 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 93. Върджил Пинсон (46 - 11. Раел Лолала), 19. Илия Димитров (70  - 9. Карим Бухмиди), 7. Александър Александров

Резерви: 1. Цветомир Витков, 26. Красимир Милошев, 10. Владимир Николов, 9. Карим Бухмиди, 14. Християн Чипев, 11. Раел Лолала, 77. Мартин Стоилов

Ж.к. Сашо Александров, Никола Колев (Царско село); Октавио (Локо Сф)