Последният Царско село успя в два поредни кръга да постигне позитивни резултати срещу двата водещи отбора в efbet Лига. В мач от 24-ия кръг столичният тим направи 1:1 с шампиона Лудогорец и по този начин „орлите“ преустановиха серията си от пет поредни успеха в родния футболен елит през 2022-а година.

Царско село откри резултата край Околовръстното шосе през първото полувреме, когато Лукас Мартинс поведе отбора си с гол в 12-ата минута, ала Оливие Вердон изравни резултата за разградчани в 56-ата минута и на практика оформи крайния резултат в София.

Така Царско село направи две поредни равенства срещу първия и втория в класирането у нас – Лудогорец и ЦСКА, а това се случи след пристигането на Стефано Макопи, който замени Андреа Сасарини начело на „царете“.

Отзивите след мача:

Макопи: И за ЦСКА, и Лудогорец предприехме една и съща тактика

Анте Шимунджа: Не бяхме на ниво

Ндиае: Целта ми с Царско село е спасението

Срещата в София стартира в сходно темпо от двата отбора, като за това "спомагаше" и терена, който беше в много лошо състояние в следствие на метеорологичните условия в столицата в последните няколко дни.

Домакините шокираха шампиона, след като Седрик Каломбо се пребори за топката в наказателното поле на Лудогорец, която бе центрирана отляво и свали с глава вляво за Лукас Мартинс. Той я отигра от воле с левия крак и матира Падт, за да открие резултата - 1:0 за домакините в 12-ата минута.

Лудогорец натисна и можеше да изравни резулата в 20-ата минута. Тогава Кирил Десподов отигра прецизно и видя вдясно на наказателното поле на домакина Пиерос Сотириу. Кипърецът отправи удар по диагонала с десния крак, но прати топката аут. Три след това топката бе доставена в наказателното поле на "орлите" отляво и попадна в Алесандро Копола. Той отправи удар с левия крак, но я прати встрани от вратата на Падт. Лудогорец пък отвърна с блокиран шут от Пламен Крумов на Алекс Сантана.

След близо половин час игра Жан Карничник се справи отляво с Жереми Петрис и шутира по диагонала. Топката рикошира в главата на Николае, но Ндиайе се намеси и прати кълбото в ъглов удар. В последната минута от редовното време на първата част Спас Делев шутира от въздуха отдясно в наказателното поле на Царско село, но прати топката над напречната греда на домакините.

Антон Узунов
79 снимки

Седем след подновяването на играта Вердон извърши нарушение вдясно по нападението на Царско село срещу Зебли, а Реди Каса опита от малък ъгъл да порази вратата на Падт след фаул, но топката не намери очертанията. В 56-ата гостите от Разград съумяха да изравнят резултата в София. Топката бе центрирана отляво от ъглов удар в наказателното поле на Царско село и попадна в непокрития Оливие Вердон. Бранителят шутира от въздух и порази зрелищно вратата на Царско село за 1:1.

Срещата в София продължи без сериозни опасности пред двете врати, като Шимунджа направи три промени в хода на следващия четвърт час след изравнителния гол, вкарвайки в игра Недялков, Янков и Тисера. В 90-ата минута топката бе центрирана отдясно към Пиерос Сотириу, а нападателят отигра с глава, но прати топката встрани.