Черно море регистрира шестата си победа у дома през сезон 2020/2021 и победи с минималното 1:0 гостуващия Царско село в последен мач от 21-ия кръг в efbet Лига. По този начин Черно море се изравни по точки с шестия ЦСКА 1948 и двата отбора са с по 28 точки, но варненци са с по-лоши показатели. Царско село остава девети с 24 пункта, колкото има и Левски, но поради същата причина „царете” са зад „сините” от София.

Класиране в efbet Лига

Черно море - Царско село

източник: sofascore.com

Черно море стартира по-мобилизирано срещата и в деветата минута имаше чудесен шанс да открие резултата. Файсел Касми достави перфектно центриране в наказателното поле на столичани за Влатко Дробаров, ала защитникът не съумя да засече топката с глава и пропиля чудесен шанс за варненци. Три по-късно Бранителят на Царско село Иван Бандаловски посрещна центриране от Илиан Илиев, но отклони топката посока вратата на Пласид. За щастие на опитния бранител кълбото се отби в гредата на Пласид.

32 снимки

В 24-ата минута пък Файсел Касми бе изведе вдясно и влезе навътре. Той шутира диагонално, но топката рикошира в крака на Бандаловски, след което последва избиване с една ръка от Джони Пласид встрани. Домакините откриха резултата след 30 минути игра. Родриго Енрике центрира добре за Васил Панайотов, който шутира, но Пласид изби напред. Топката бе посрещната от Стефан Велев, който с лекота я прати в долния десен ъгъл на стража на Царско село - 1:0 за Черно море.

В заключителните две минути "моряците" на два пъти пропуснаха да удвоят актива си чрез Зе Гомеш. Първо в 43-ата той шутира от воле, но Пласид показа добър рефлекс и блокира изстреля му. В добавеното време от рефера Давидов към първата част отново той обстрелва вратата на Пласид с глава след центриране от фаул, но стражът от Хаити направи поредното си спасяване.

След последния съдийски сигнал за полувремето капитанът на столичани Реян Даскалов и старши треньорът Илиан Илиев влязоха в много остра разправа помежду си. За щастие, при излизането на двата отбора от тунела на "Тича" двамата се поздравиха и всичко продължи, както трябва.

В първия четвърт час на второто полувреме действията по терена бяха изравнение, а опасности пред двете врати липсваха. В 70-ата минута Пабло Гарсия на два пъти опита да притесни отбраната на Царско село, но вторият му удар премина край десния страничен стълб на Пласид.

До края на срещата сериозни опасности пред двете врати липсваха и голът на Велев в 30-ата минута раздели двата отбора в дулеа им в морската столица на България.

FT / ЧЕРНО МОРЕ 1:0 ЦАРСКО СЕЛО

1:0 Стефан Велев (30)

Рефер: Георги Давидов (Велико Търново)

Стадион: "Тича" (Варна)

Черно море: 22 Георги Георгиев 6 Виктор Попов 27 Даниел Димов /к/ 28 Влатко Дробаров 🟨 2 Цветомир Панов 29 Файсел Касми 77 Стефан Велев 10 Илиан Илиев (88' - Велислав Василев) 71 Васил Панайотов 72 Родриго Енрике🟨 (88' - Мартин Дичев) 20 Жозе Гомеш (80' - Исмаил Иса)

Резерви:  25 Иван Дюлгеров 5 Стефан Станчев 32 Мартин  Дичев 23 Пабло Гарсия 17 Велислав Василев 15 Леандро Андраде 9 Исмаил Иса

Треньор: Илиан Илиев

Царско село: 30 Джони Пласид 6 Антонио Георгиев 9 Стефан Христов (57' - Емануил Манев)10 Лъчезар Балтанов 11 Андерсон Кордейро (74' - Ален Стеванович) 17 Реян Даскалов 🟨 20 Димитър Костадинов 🟨 (74' - Лесли де Са) 22 Луис Педро да Силва 44 Карим Роси (57' - Панайотис Лука) 89 Луи Нганиони 93 Иван Бандаловски 🟨

Резерви: 1 Михаил Иванов 3 Мартин Кавдански 7 Лесли Де Са 14 Христо Попадийн 21 Емануил Манев 25 Ален Стеванович 8 Панайотис Лука