Царско село и Левски завършихапри резултат 2:2 във втория съботен мач на 16-ия кръг в efbet Лига. Домакините поведоха след попадение на Мартин Кавдански рано в двубоя. Само няколко минути по-късно обаче Найджъл Робърта възстанови паритета. В 37-та минута Орлин Старокин си изкара нелеп червен картон, но само 120 секунди по-късно Станислав Иванов оформи пълния обрат за 2:1. В средата на второто полувреме Реян Даскалов изравни за 2:2. Около десет минути преди края на мача Левски остана с 9, след червен картон на Илия Юруков. В края на мача и Лъчезар Балтанов от състава на "царете" си изкара червен картон.

Антон Узунов
100 снимки

"Сините" започнаха по много силен начин срещата и в първите 6 минути създадоха две сериозни положения. След хубав пробив на Матео Стаматов, Мартин Райнов изникна на стрелкова позиция, но ударът му с глава беше блокиран. Секунди по-късно Найджъл Робърта се освободи в наказателното поле, но от броени метри не успя да преодолее Джони Пласид.

Няколко минути по-късно Найджъл Робърта получи възможност да стреля от пряк свободен удар, но шутът му не затрудни Пласид.

28 снимки

След наглед не особено добро центриране от фаул, топката стигна до Иван Бандаловски, който стреля и уцели гредата на вратата на Левски, а Мартин Кавдански от броени метри не сбърка за 1:0.

Авансът на домакините ъздържа обаче едва 5 минути. След хубава атака по лявото крило Паулиньо намери пробива без топка на Матео Стаматов, който пък центрира остро, а на точното място беше Найджъл Робърта за 1:1.

В 37-та минута гостите останаха с 10 души. Орлин Старокин сътвори чутовна глупост, след като само в рамките на няколко секунди успя да си заслужи два жълти картона и да бъде принуден от главния съдия, Николай Йорданов, да напусне терена.

Няма и 120 секунди по-късно обаче момчетата на Славиша Стоянович шокираха "царете". Гостите получиха шанс да изпълнят свободен удар, а след като топката беше отклонена от Тома Даске, Станислав Иванов се оказа най-съобразирелен и шокира момчетата на Любослав Пенев за 2:1.

Началото на второто полувреме видя предимство по отношение на владеенето на топката за Царско село, но първото сериозно положение дойде на сметката на Левски в 59-та минута. След бърза контраатака Станислав Иванов беше изведен по дясното крило, след което пласира перфектно центриране за нахлуващия на границата на наказателното поле Паулиньо, но бразилецът не уцели вратата от отлична позиция.

В 64-та минута, все пак, домакините намериха изравнителното попадение. След хубава постепенна комбинация Реян Даскалов беше изведен на чиста позиция зад защитата на Левски, а ударът му по земя се оказа неспасяем за Николай Кръстев.

Нещата за Левски станаха още по-тежки в 77-та минута. Поредната бърза контраатака на Царско село изхвана непоготвена защитата на Левски, а Илия Юруков извърши необмислен фаул, след като вече имаше жълт картон в мача. Николай Йорданов, логично, му показа и червения цвят на картона.

До края на мача домакините така и не успяха да материализират численото си предимство в сериозни положения и голове, а две минути преди края Лъчезар Балтанов си изкара и на свой ред червен картон. Така Царско село събра актив от 17 точки след 15 мача, докато Левски остана на 9-то място с 15,

Царско село - Левски 2:2

1:0 - Мартин Кавдански (20)

1:1 - Найджъл Робърта (25)

1:2 - Станислав Иванов (39)

2:2 - Реян Даскалов (64)

Ето и съставите на двата тима:

Царско село: Джони Пласид, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Иван Бандаловски, Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро, Реян Даскалов, Емануил Манев, Лъчезар Балтанов, Дилан Мартенс, Стефан Христов;

Левски: Николай Кръстев, Алекс Петков, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Орлин Старокин, Илия Юруков, Тома Даске, Матео Стаматов, Найджъл Робърта, Станислав Иванов, Паулиньо;