Отборът на Етър записа първата си победа за сезона, след като изкова много труден, но и ценен успех над гостуващия Царско село с минималното 1:0 в отложен двубой от 14-ия кръг на efbet Лига днес. Преслав Боруков отбеляза единственото и победно попадение в 11-ата минута. И двата тима завършиха срещата с по 10 души след червените картони за Свилен Щерев в 62-ата и Божидар Васев в 64-ата минута.

Lap.bg
21 снимки

Въпреки тази победа момчетата на Александър Томаш остават последни в класирането, но вече имат 7 точки в актива си и са само на една зад 13-ия Славия. „Белите“ обаче имат 2 мача по-малко. Царско село пък продължи тежката си серия от загуби, като възпитаниците на Любослав Пенев нямат спечелена точка в 4 поредни мача. В тях те дори не са отбелязали и попадение. "Царете" остават 9-и с 13 пункта.

Срещата започна с шанс за гостите още в третата минута. Тогава Емануил Манев видя пролука в защитата на Етър и опита извеждащо подаване за Стефан Христов, но вратарят на "болярите" Христо Иванов излезе предвидливо извън наказателното си поле и пресече подаването.

В следващите минути обаче "виолетовите" заиграха по-добре и още с първия си удар към вратата откриха резултата. След атака отдясно Свилен Щерев центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков успя да се намести между защитниците на "царете", извиси се във въздуха и с чудесен удар с глава прехвърли Джони Пласид – 1:0.

В минути след попадението обаче отборът на гостите пое инициативата и се настани в половината на Етър. В 22-ата минута те имаха страхотен шанс да изравнят. Борис Галчев центрира от пряк свободен удар отдясно в наказателното поле, където Христофор Хубчев не успя да се позиционира по най-добрия начин, а Стефан Христов стреля отлично от движение, но на сантиметри от лявата греда на Иванов.

В 28-ата минута Емануил Манев центрира отдясно, Иванов боксира топката, която обаче стигна до Дилан Мертенс, който стреля, но слабо и право в ръцете на бившия национал.

Секунди след това Етър имаше отличен шанс да удвои преднината си. Алдаир Ферейра изведе отдясно Свилен Щерев, който центрира на първа греда в наказателното поле. Там Милчо Ангелов опита нещо красиво – удар от движение, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Пласид.

В 34-ата минута силен изстрел отправи Милчо Ангелов от границата на наказателното поле, но Пласид показа добър рефлекс и спаси.

Две минути след това Царско село удари греда. Галчев намери Андерсон Кордейро на левия фланг, а бразилецът центрира перфектно в наказателното поле. Там Мертенс засече отлично топката, но тя се отби от напречната греда на Христо Иванов.

Пет минути преди края на първата част Луис Педро засече центриране в наказателното поле, но неточно. Останаха и известни съмнения за засада на защитника.

Второто полувреме стартира с отличен шанс пред домакините. В 47-ата минута Алдаир Ферейра центрира от фаул отдясно в наказателното поле, където Милчо Ангелов стреля силно от воле, но точно покрай дясната греда на Пласид.

В 62-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като главният съдия показа втори жълт картон на Свилен Щерев. Крилото се оказа последен в отбрана и изблъска откъсващия се сам Андерсон Кордейро.

Само две минути по-късно и „царете“ останаха с човек по-малко. Божидар Васев изпусна на центъра откъсващия се Преслав Боруков и го препъна. Така и двата отбора ще завършат двубоя  човек по-малко.

Двадесет минути пред края на срещата Етър бе на косъм от второ попадение. Яни Пехливанов получи отляво и влезе в наказателното поле, след което стреля, но Пласид спаси. Боруков обаче притича и направи добавка, като топката мина под стража на гостите и се насочи към вратата му, но Луис Педро съумя да стигне и да изчисти точно от голлинията.

До края на двубоя ситуациите пред двете врати липсваха, а "виолетовите" успяха да запазят аванса си и стигнаха до първите си три точки за сезона в efbet Лига.

FT  ЕТЪР – ЦАРСКО СЕЛО 1:0 | КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

1:0 Преслав Боруков 11'

Червени картони: Свилен Щерев (Етър) 62'; Божидар Васев (Царско село) 64'

Стартови състави на двата отбора:

ЕТЪР: 1. Христо Иванов (к) – 83. Алдаир Ферейра, 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 70. Кольо Станев, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 23. Христофор Хубчев, 20. Яни Пехливанов

Старши треньор: Александър Томаш

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид (к) – 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 14- Божидар Васев, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски, 98. Стефан Христов

Старши треньор: Любослав Пенев

Главен съдия: Георги Димитров, град София