Отборите на Царско село и Локомотив Пловдив откриват осмия кръг в efbet Лига. Срещата на спортен комплекс „Царско село“ стартира в 16:00 часа и ще можете да я проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим сблъсъка минута по минута.

В тима на домакините Ален Стеванович и Янко Георгиев до последно ще са под въпрос, докато Иван Бандаловски пропуска двубоя заради наказание.

Карлас Охене е в очакване на своя дебют за „царете“, след като все още се чака да бъде уредена картотеката му.

Треньорът на столичани Антони Здравков пък изрази мнение, че отборът трябва да прави по-малко грешки, за да може да стига до положителен резултат в мачовете. Царско село също така не допусна гол в предишните си два домакински мача.

В същото време съставът на Александър Тунчев продължава да търси първата си победа през новия сезон в efbet Лига.

Шакил Сно има проблеми в коляното, а Криситан Гомис също е под въпрос за днешния сблъсък.

„Смърфовете“ обаче може да уповава на добрата си серия именно срещу „царете“. Пловдивчани имат четири поредни победи срещу днешния си опонент. В същото време обаче „черно-белите“ нямат отбелязан гол като гост от началото на сезона.

16:00 часа | ЦАРСКО СЕЛО – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ

Вероятни състави на двата отбора:

ЦАРСКО СЕЛО (4-2-3-1): Християн Василев – Сашо Александров, Мартин Кавдански, Венцислав Василев, Луи Нганиони – Лъчезар Балтанов, Никола Колев – Лукас Диас, Васил Шопов, Петър Атанасов – Миси Мезу

Старши треньор: Антони Здравков

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ (3-4-1-2): Илко Пиргов -  Олексий Биков, Милош Петрович, Артур Крачун – Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Конър Руан – Лукас Салинас – Георги Минчев, Димитър Илиев

Старши треньор: Александър Тунчев

Главен съдия: Волен Чинков, град София

Стадион: „Царско село“, град София