Локомотив София и Царско село завършиха наравно 0:0 в мач от плейаутите в efbet Лига. Двата тима изиграха равностоен мач, в който обаче не намериха път към гол. Реди Каса пропусна две добри възможности за „царете”, а Хадим Ндиайе отрази удар с глава на Димитър Митков.

„Железничарите” събраха 29 точки и остават на 12-о място във временното класиране, докато Царско село е последен с 21 точки, на две от Ботев Враца, който е на позиция за бараж за оцеляване.

Антон Узунов
41 снимки

Двубоят започна с две добри възможности за гостите. В 5-ата минута първо Реди Каса намери на далечната греда Венцислав Христов, който успя да елиминира един защитник и да отправи удар, но друг бранител на "железничарите" блокира топката. Кълбото се озова в Каса, а албанецът отправи коварен шут от границата на наказателното поле, но Любенов изби в корнер. Две минути по-късно Лукас Мартинс проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Каса отправи атрактивен удар от въздуха, но над гредата.

Едва в 25-ата минута дойде първият удар на Локомотив към вратата на "царете". Орачев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Кацикас от движение шутира над вратата. Малко след това "червено-черните" поискаха дузпа след удар на Семерджиев. Топката бе блокирана от Кавдански, но ръцете на защитника бяха прибрани. Домакините продължиха да са по-активни и Славчев отправи удар, при който след рикошет се стигна до корнер. След неговото изпълнение Кацаров стреля в аут.

В 34-ата минута Орачев с прецизно центриране качи топката на главата на Митков, който отправи удар, но Ндиайе демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

Втората част започна равностойно. В 54-ата минута Крачунов беше оставен непокрит след центриране от корнер на Октавио и отправи удар с глава, който мина над вратата. В ответната атака удар на Христов не намери очертанията на вратата. В 63-ата минута Октавио проби отдясно и центрира, а Митков отправи удар с глава, който след рикошет в Кавдански излезе в корнер.

Пет минути по-късно Каса и Батас направиха двойно, след което албанецът проби и отправи опасен удар покрай дясната греда. В третата минута на добавеното време Ндиайе боксира центриране от пряк свободен удар на Николов. Топката се удари в Кацикас, който не успя да реагира и да прати кълбото в опразнената врата.

Локомотив София - Царско село 0:0

Локомотив: 24. Александър Любенов, 22. Владимир Семерджиев (46 - 89. Матеус Роча), 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крумов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев /к/, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков (71 - 9. Илия Димитров), 93. Върджил Пинсон (88 - 10. Владимир Николов)

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Владимир Николов, 9. Илия Димитров, 89. Матеус Роча, 25. Фране Чиряк, 15. Лука Иванов, 19. Иван-Йоанис Атанатос

Треньор: Иван Колев

Царско село: 22. Хадим Ндиайе, 3. Мартин Кавдански /к/, 4. Валентино Пулиезе, 8. Айюб Батас (90 - 14. Артур Крачун), 10. Реди Каса (70 - 11. Андрей Йорданов), 15. Пиер Зебли, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 71. Пламен Крумов (46 - 16. Алесандро Копола), 91. Венцислав Христов

Резерви: 99. Иван Дерменджиев, 9. Юсуфа Яфа, 11. Андрей Йорданов, 14. Артур Крачун, 16. Алесандро Копола, 17. Давиде Масела, 20. Фелипе Ронкети

Треньор: Стефано Макопи

Ж.к.: Владимир Семерджиев, Симеон Славчев (Локо Сф); Венцислав Христов, Aюб Батас (Царско село)

Съдия: Ивелин Занев

Стадион: "Васил Левски"