Арда победи Царско село с 2:0 в последен мач от 18-ия кръг от родната efbet Лига. Домакините откриха резултата чрез Спас Делев в 21-ата минута, а в добавеното време на първото полувреме Иван Коконов удвои преднината на тима си от дузпа, което се оказа достатъчно за успеха.

Това бе и първата победа на кърджалийци под ръководството на Славко Матич, докато Царско село остава на последната позиция в класирането.

Домакините стартираха по-агресивно двубоя и успяха да овладеят контрола на топката. В 3-ата минута Илия Юруков отправи изстрел от дистанция, който премина над вратата на Янко Георгиев.

В следващите минути двата отбора изпитваха затруднения при организирането на атаките си, което не водеше до положения пред една от двете врати. В 18-ата минута Арда имаше добра възможност да открие резултата, след като Спас Делев центрира от корнер на близката греда, където Светослав Ковачев продължи назад. Иван Коконов бе близо до попадение, но преди да нанесе изстрел Сашо Александров решително изби с глава.

В 21-ата минута кърджалийци откриха резултата. Давид Кики бе изведен по левия фланг от Слободан Рубежич. Бранителят напредна и отлично подаде успоредно на голлинията към Спас Делев, който отблизо реализира.

Девет минути по-късно Давид Кики отправи опасен изстрел от дистанция, който бе уловен от Янко Георгиев. Домакините продължиха да бъдат по-активният отбор, за което говореше и статистиката за притежанието на топката - 75% срещу 25 %.

В 33-ата минута Ален Стеванович центрира на далечната греда, където Миси Мезу бе оставен непокрит, но нападателят не успя да нанесе добър изстрел с глава и не затрудни Иван Караджов.

Десет минути по-късно Спас Делев отправи опасен изстрел от дистанция, пращайки топката над вратата.

В добавеното време на първото полувреме домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Сашо Александров спря с ръка изстрел на Иван Тилев и главният съдия Радослав Гидженов посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Коконов и с красив изстрел в горния десен ъгъл реализира.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си. Домакините стртираха агресивно и втората част, след като в 51-ата минута Давид Кики центрира отлично към непокрития Иван Коконов, който от няколко метра стреля над вратата.

Малко след това Янко Георгиев улови далечен изстрел на Христо Иванов. Гостите отговориха с добра възможност за Миси Мезу, след като нападателят преодоля излезлия да го пресрещне Иван Караджов, но след това Алекс Петков успя да се върне на време и предотврати опасността.

В 65-ата минута гостите отново имаха отлична възможност, след като Ален Стеванович получи на границата на наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, но покрай гредата.

Домакините отговориха шест минути по-късно с изстрел от дистанция на Тонислав Йорданов, който премина опасно покрай левия страничен стълб на Янко Георгиев.

Арда продължи да пресира високо съперника си и не му позволяваше спокойно да изнася топката.

Девет минути преди края на двубоя възпитаниците на Славко Матич нацелиха и напречната греда, след като Светослав Ковачев отправи плътен изстрел в близкия ъгъл. До края на двубоя домакините бяха по-активният тим, но до нов гол във вратата на Янко Георгиев не се стигна.

АРДА - ЦАРСКО СЕЛО 2:0

1:0 Спас Делев 21'

2:0 Иван Коконов 45+1'

АРДА: 12. Караджов, 8. Желев, 18. Рубежич, 24. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 77. Юруков, 70. Иванов, 17. Коконов, 10. Ковачев, 9. Делев

Треньор: Славко Матич

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Георгиев, 77. Нганиони, 21. Василев, 3. Кавдански, 25. Александров, 12. Диас, 10. Балтанов, 22. Йокич, 20. Атанасов, 8. Стеванович, 20. Мезу

Треньор: Любослав Пенев