Локомотив Пловдив победи с 2:0 Царско село в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. И двата гола вкара Георги Минчев (23, 74), който е бивш капитан на "царете". Това бе и причината нападателят да не се зарадва на попаденията си във вратата на Джони Пласид.
Срещата започна с очакван домакински натиск и в 7-ата минута Динис Алмейда пропусна да открие резултата. Защитникът бе намерен в наказателното поле от Парвиз Умарбаев, който центрира от фаул. Португалецът обаче не успя да нанесе завършващ удар и топката излезе в аут. 6 минути по-късно капитанът на Локомотив Пд Димитър Илиев изпълни технично пряк свободен удар, но не успя да прехвърли стената.

Напълно логично първият гол в мача падна във вратата на гостите. В 23-ата минута двойно подаване с Димитър Илиев изведе Момчил Цветанов зад отбраната на Царско село и националът без забавяне с успореден пас продължи към Георги Минчев, който нямаше как да сгреши от три метра пред голлинията. Нападателят на Локомотив Пд не изрази радостта си от уважение към бившия си отбор.

Непростим пропуск направи Димитър Илиев в 33-ата минута, след като получи подарък от Джони Пласид. Капитанът на Локомотив Пд финтира стража на Царско село, но се забави и притичалият Луис Педро застана на пътя на топката, която се удари в гърдите му и излезе в корнер. Футболист №1 на България за последните две години се хвана за главата и дълго не можеше да повярва как не е пратил топката в опразнената врата.

Второто полувреме отново започна с натиск на домакините. Тимът на Александър Тунчев притисна "царете" пред тяхното наказателно поле и положенията за гол не закъсняха. Още в 51-ата минута Димитър Илиев пробва да се реваншира за пропуска си преди почивката, но Джони Пласид показа класа и изби в корнер. Секунди по-късно неразчетено връщане на Реян Даскалов към Пласид отново постави на изпитание вратаря на Царско село, но и този път той се справи.

В 59-ата минута Умарбаев не можа да преодолее стража на гостите, а последвалият удар на Цветанов срещна гредата. В крайна сметка топката влезе зад гърба на Пласид, но се оказа, че Минчев е бил в положение на засада.

Едва в 70-ата минута тимът на Тони Здравков стигна до първото си голово положение. Резервата Лесли Де Са с хубаво центриране отдясно намери Стефан Христов във вратарското поле, но той найправи по-трудното - уцели вратаря Илко Пиргов.

Локомотив Пд Царско село

източник: sofascore.com

В 74-ата минута обаче отново Георги Минчев сложи точка на спора. След изпълнение на ъглов удар последва разбъркване, при което топката стигна до нападателя, оставен непокрит на два метра от голлинията. За Минчев бе детска игра да насочи с глава топката зад гърба на Пласид за 2:0.

Пет минути по-късно пред Минчев се откри възможност за хеттрик срещу бившия му отбор, но вратарят на Царско село не позволи да бъде преодолян. До края играта се накъса от многото смени, които направиха треньорите на двата отбора и резултатът остана непроменен.