Отборите на Царско село и Лудогорец не успяха да излъчат победител в интригуващ сблъсък от 22-ия кръг на efbet Лига. Срещата, която се игра при много тежки метеорологични условия, завърши при резултат 1:1. Двубоят бе белязан и от незачетен редовен гол за разградчани минута преди края на първото полувреме.

Двете попадения в срещата паднаха през втората част. Гостите откриха в 77-ата минута чрез резервата Пиерос Сотириу, но само две по-късно защитникът Мартин Кавданнски изравни с глава.

В първия мач през сезона между двата тима в Разград, Царско село отново успя да отмъкне точката от „орлите” при същия резултат 1:1.

53 снимки

Двубоят на „Арена Царско село” започна в доста мудно темпо заради тежките атмосферни условия и непрестанния снеговалеж. В 5-ата минута дойде първия точен удар в срещата, който бе дело на Елвис Ману. Джони Пласид обаче действа добре и спаси.

В следващите минути двата тима действаха на сигурно и не предприемаха излишни рискове в предни позиции, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

В 28-ата минута дойде и първият отличен шанс за гол, който се разкри пред домакините. Абен Ланисе сгреши в центъра на терена под натиска на двама футболисти на Царско село. Костадинов отне и напредна добре, след което пробва пас надясно. Подаването бе пресечено от защитник на Лудогорец, за да попадне топката в Емануил Манев. Той пое и стреля технично, но на сантиметри от гредата.

Още в ответната си атака, Лудогорец също създаде нещо интересно пред Пласид. Топката бе центрирана към Кешеру в наказателното поле, румънецът овладя много добре на гърди, но не успя да стреля добре.

Веднага след това футболистите на Царско село отново затрудниха отбраната на гостите. Дилан Мертенс получи на границата на наказателното поле отляво и стреля опасно, но също покрай вратата на Кахлина.

Капитанът на Лудогорец Клаудиу Кешеру имаше нова възможност, но заложи на техниката и сгреши. Румънецът получи пас от Сисиньо отляво и без подготовка се опита да прехвърли Пласид, но прехвърли и вратата.

В предпоследната минута на първата част „орлите” вкараха гол, който обаче не бе зачетен. След грешка на Попадийн в половината на Лудогорец, гостите организираха светкавична контраатака. Десподов пое топката в собствената си половина и пробяга близо 40 метра. Останал сам срещу Пласид, нападателят реши да комбинира с Ману отляво, срещу когото обаче бе отсъдена засада.

Положението при незачетения гол на Лудогорец

И двете попадения в мача дойдоха през второто полувреме.

Резултатът бе открит в 77-ата минута от резервата Сотириу. Каули Оливейра проби по дясното крило и комбинира с Текпетей, който веднага върна коженото кълбо към точката на дузпата, където Сотириу с лекота насочи топката покрай Джони Пласид.

Радостта на гостите обаче трая твърде кратко. Само две минути след гола на разградчани, Царско село изравни. Попадението дойде след изпълнение на статично положение, в което отбраната на гостите не успя да се ориентира много добре.

Защитникът Мартин Кавдански се оказа най-съобразителен, включвайки се от втора позиция и с глава успя да засече центрирането от свободния удар.

Две минути преди края на редовното време гостите пропуснаха невероятен шанс. Каули Оливейра стреля на празна врата, след като Джони Пласид бе преодолян, но в последният момент шутът на бразилеца бе блокиран от Луис Педро.

Царско село - Лудогорец 1:1

източник: SofaScore.com

FT / ЦАРСКО СЕЛО – ЛУДОГОРЕЦ 1:1 • програма резултати •  класиране

Стадион: „Арена Царско село”, София

Рефер: Станислав Тодоров, Шумен

Царско село: 30 Джони Пласид, , 3 Мартин Кавдански, 6 Антонио Георгиев, 9 Стефан Христов, 14 Христо Попадийн, 17 Реян Даскалов, , 20 Димитър Костадинов, 21 Емануил Манев, 22 Луис Ферейра, 25 Уесли Мартенс, 98 Ален Стеванович

Резерви: 1 Михаил Иванов, 7 Лесли Де Са, 8 Панайотис Лука, 10 Лъчезар Балтанов, 11 Андерсон Коста, 44 Карим Роси, 93 Иван Бандаловски

Старши треньор: Любослав Пенев

Лудогорец: 1  Кристиан Кахлина, 4 Сисиньо, 5 Георги Терзиев, 7 Алекс Сантана, 10 Елвис Ману, 11 Кирил Десподов, 12 Анисе , 24 Оливие Вердон, 28 Клаудиу Кешеру , 32 Жосуе Де Са, 64 Доминик Янков

Резерви:  23 Пламен Илиев, 18 Светослав Дяков, 19 Пиерос Сотириу, 21 Драгош Григоре, 37 Бернард Текпетей, 88 Вандерсон , 95 Каули Соуса​