Царско село отново вкара 3 гола на Ботев Враца само няколко седмици след успеха в първенство с 3:0. Този път „царете“ спечелиха с 3:1 проверката между двата тима, която се игра на „Арена Царско село“. Това бе дебют за новия старши треньор на Царско село Тони Здравков, който спечели срещу бившия си тим.

Стефан Христов отбеляза първия гол от дузпа, а Карим Роси и Емануил Манев отбелязаха следващите две попадения във вратата на гостите. Валери Домовчийски изпусна дузпа в началото на второто полувреме, а почетното попадение в срещата реализира Петър Атанасов от пряк свободен удар.

Мачът започна двуостро и още в 6-ата минута отборът на Царско село имаше възможност да отбележи гол. След центриране отдясно, Андерсон игра с глава, но Красимир Костов успя да спаси. Само 60 секунди по-късно гостите създадоха чиста голова ситуация. Даниел Генов бе изведен зад защитата, преодоля Джони Пласид, но от малък ъгъл стреля в левия стълб на вратата. Аласана Н`Диайе опита да направи добавка, но изпрати топката в аут.

В 21-ата минута Стефан Христов бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената от съдията дузпа за 1:0.

Само след 2 минути игра Даниел Генов бе изведен на стрелкова позиция, но шутира в аут.

В 24-ата минута Димитър Костадинов центрира добре в наказателното поле, Карим Роси овладя топката и успя да я вкара в мрежата за 2:0.

В 30-ата минута Лъчезар Балтанов изведе Карим Роси, но нападателят пропусна. След няколко минути отново Роси имаше добра възможност, но Краси Костов спаси.

В 55-ата минута Ивайло Марков извърши нарушения срещу Том в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Валери Домовчийски застана зад бялата точка, но изпрати топката в аут.

В 60-ата минута Емануил Манев стреля опасно, но Митов изби в корнер. След изпълнението Антонио Георгиев игра с глава, но изпрати топката право в ръцете на Христо Митов. Последва още една добра атака за Царко село, при която Мертенс стреля от границата на наказателното поле, но Митов отново изби.

20 минути преди края на срещата Царско село вкара и трети гол. Негов автор бе Емануил Манев, който намери добре топката и я изпрати в обратния на вратаря ъгъл.

В 75-ата минута Царско село направи много добра контраатака. Хари Денков направи 30-метров рейд, подаде на Емануил Манев, който стреля от границата на наказателното поле, но Дамян Дамянов успя майсторски да спаси.

Гостите от Враца върнаха едно попадение в 79-ата минута. Петър Атанасов изпълни майсторки пряк свободен удар и вкара за 3:1.

Царско село – Ботев Враца КР 3:1
1:0 Стефан Христов (21 – дузпа)
2:0 Карим Роси (24)
3:0 Емануил Манев (70)
3:1 Петър Атанасов (79)

Царско село: Джони Пласид (46 – Михаил Иванов), Реян Даскалов, Луис Педро (46 – Ивайло Марков), Иван Бандаловски (46 – Мартин Кавдански), Христо Попадийн (23 – Луи Нганиони), Антонио Георгиев (87 – Димитър Петков), Лъчезар Балтанов (Дилан Мертенс), Димитър Костадинов (75 – Хари Денков), Стефан Христов (46 – Лесли Де Са), Андерсон (46 – Емануил Манев), Карим Роси (46 – Панайотис Лука)

Ботев Враца: Красимир Костов, Ангел Цолов, Петър Генчев, Венцислав Керчев, Димитър Буров, Даниел Генов, Аласан Н`Диайе, Том, Костадин Ничев, Петър Атанасов, Валери Домовчийски (Дамян Дамянов, Христо Митов, Мартин Николов, Виктор Василев, Йордан Желев, Мартин Йотов, Кристиян Георгиев, Станислав Петров, Теодор Георгиев)