Царско село победи втородивизионния Струмска слава (Радомир) с 3:0 в последната си контролна среща преди подновяването на първенството. Головете отбелязаха Емануил Манев през първото полувреме, Борис Галчев през второто от дузпа и Салиф Сисе в края на двубоя.
"Царете" контролираха срещата през всички 90 минути и пропуснаха още голови положения. Още от самото начало футболистите на Любослав Пенев упражниха натиск и няколко пъти сериозно застрашиха стража на гостите.

Първата по-сериозна опасност дойде в 13-ата минута след хубав удар на Стефан Христов, който Цветелин Ставрев успя да спаси. Последваха още няколко чисти голови положения, но стражът на Струмска слава бе на мястото си. Удари отправиха Емануил Манев и Мохамед Брахими, който дори се пробва да вкара от малък ъгъл.

Симеон Мечев също имаше добра възможност от пряк свободен удар. Вратарят Ставрев обаче отрази удара му с левия крак.

Голът за Царско село падне в 26-ата минута, а негов автор бе Емануил Манев. Завърналият се в отбора футболист насочи добре фронтално срещу вратата и този път не остави шансове за Ставрев. До почивката домакините създадоха още няколко голови положения. В 33-ата минута вратарят спаси добър удар на Стефан Христов, а също така отрази и добавката на Божидар Васев. Така до нов гол през първото полувреме не се стигна.

В 61-ата минута Салиф Сисе бе съборен от стража на Струмска слава и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Борис Галчев, който реализира първото си попадение с екипа на Царско село.

20 минути преди края на двубоя на терена се появи Мартин Кавдански, който се завърна в игра след дълга карантина заради заразяване с коронавирус. За последно защитникът игра в двубоя срещу Черно море на 2 юли, а след това премина в дълга карантина, от която излезе преди няколко дни.

В 73-ата минута добра атака на Царско село можеше да завърши с гол, но стражът на гостите отново се прояви. Васил Божинов даде добър пас към Стефан Христов, който обаче не успя да завърши добре атаката. Няколко минути по-късно Сисе имаше възможност да реализира и трето попадение, стреля с глава от няколко метра, но Ставрев спаси.

В 79-ата минута Сисе центрира от ляво, Стефан Христов игра с глава, но изпрати топката в аут. Крайното 3:0 оформи Салиф Сисе в 88-ата минута. Той получи добър пас от Стефан Христов и сам в наказателното поле не сбърка. Това бе и четвърти гол на намиращия се на проби Сисе в трета контролна среща.

ЦАРСКО СЕЛО - СТРУМСКА СЛАВА 3:0

1:0 Емануил Манев 26; 2:0 Борис Галчев 62-дузпа, 3:0 Салиф Сисе 88

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид (63 - Михаил Иванов), Хулио Родригес, Реян Даскалов (70 - Мартин Кавдански), Ивайло Марков, Божидар Васев (46 - Васил Божинов), Борис Галчев (79 - Мартин Попов), Мохамед Брахими (46 - Андерсон), Симеон Мечев, Емануил Манев, Стефан Христов, Мирослав Будинов (55 - Салиф Сисе)

СТРУМСКА СЛАВА: Цветелин Ставрев, Денислав Мицаков, Мартин Костов, Никола Борисов, Любомир Граминов, Ивайло Стоянов, Кристиан Китов, Антон Тунгаров, Давид Калдерон, Христо Кирев, Борислав Николов (Драгомир Петков, Симеон Симеонов, Митко Митков, Любомир Танев, Димитър Петков, Николай Ганчев)