Втора победа в контролите записа Царско село, като този път надигра новака в Втора лига Спартак Плевен с 3:1. Мачът започна с гол още в 3-ата минута, когато новото попълнение Андерсон Кордейро бе спънат в наказателното поле и дузпата бе превърната в гол от Георги Минчев.

В 13-ата минута Емануил Манев направи много добър пробив по фланга, центрира добре и Минчев реализира втория гол в срещата. Царско село контролираше играта през целия мач, като до почивката домакините пропуснаха още няколко чисти голови положения.

Бразилецът Андерсон Кордейро направи силен мач, а с финтовете си принуди съперниковите футболисти да извършат поредица от нарушения срещу него, което пък доведе до няколко жълти картона.

В 58-ата минута, след поредния фаул, Никола Спасов извади от игра Андерсон и пусна на неговото място последното ново попълнение Родни Антуи. Холандецът се понрави с добра линейна скорост и техника. В 60-ата минута резултатът стана 3:0, като Емануил Манев се отчете с втора асистенция, а Светослав Диков вкара първия си гол, след завръщането си в Царско село.

Малко преди това негово попадение не бе зачетено заради засада. В края на срещата Сергей Георгиев уцели гредата. 5 минути преди последния съдийски сигнал Спартак стигна до почетно попадение чрез Ивайло Иванов.

Следващата контрола на Царско село е срещу Хебър в Пазарджик, а на 3 юли "царете" приемат Ботев на стадион Царско село, като се очаква тогава да бъде официално включено и осветлението, което се поставя в момента.
.
Царско село – Спартак Плевен 3:1
1:0 Георги Минчев (3-дузпа), 2:0 Георги Минчев (13), 3:0 Светослав Диков (60), 3:1 Ивайло Иванов (85)

Царско село: Мартин Димитров (46–Иван Чворович), Веселин Минев (46–Ивайло Марков), Раян Даскалов (46–Стойчо Папазов), Густаво Роса (46-Родриг Нанителамио), Евертон Диас (46–Георги Хашев), Антонио Георгиев, Борислав Балджийски (46–Божидар Кацаров), Емануил Манев, Андерсон Кордейро (58–Родни Антуи), Светослав Диков, Георги Минчев (46–Сергей Георгиев)

Спартак Плевен: Станислав Антонов, Станислав Иванов, Тони Паликрушев, Цветелин Иванов, Димитър Димитров, Тихомир Тодоров, Ивайло Раденцов, Траян Димитров, Валентино Макавеев, Янислав Иванов, Адриян Димитров (Цветан Петров, Ивайло Иванов, Христо Тодоров, Благовест Ленков, Павел Петков, Любомир Тодоров, Георги Грозчев)