Локо Сф записа третата си победа във Втора лига, след като надви с 2:1 у дома си с Царско село в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Двубоят и номинално, и фактически си бе дерби, с много нерви и картони и накрая дори с разправия в официалната ложа.

Локомотивци останаха с 10 души в 73-ата минута при 1:1, но стигнаха до победата от дузпа в 89-ата минута, вкарана от Дани Пеев.

Това бе и най-спорният от многото спорни моменти в мача, като неубедителният  съдия Цанко Миндалов посочи първо фаул за игра с ръка на границата на наказателното поле, но после промени решението си и посочи бялата точка.

Мачът започна много нервно, с накъсана игра и много нарушения. Футболът почти липсваше в началните минути от двубоя. Чак в 28-ата минута хубав удар по трева на Владислав Мисяк намери десния стълб на вратата на Царско село, което бе и първият удар към една от двете врати.

Това обаче бе сигнал за Локомотив да тръгне напред и скоро „железничарите“ стигнаха до гол именно чрез Мисяк. Остро центриране отдясно на Хадзилиадис намери главата на Мисяк, който буквално забоде топката в мрежата за 1:0 в 34-ата минута.

Контра на Царско село в 41-ата минута доведе до изравнителен гол във вратата на Локо Сф – с остър удар отбеляза Симеон Ганчев за 1:1.

Още в 46-ата минута Мисяк пробва от около 40 метра по диагонал да намери опразнената от вратаря на Царско село Стоянов врата, но топката мина на сантиметри от десния стълб. В 52-ата минута Димитър Георгиев уцели за втори път гредата на вратата на Царско село, този път напречната.

В 59-ата минута в рамките на една атака Симеон Ганчев пробва на два пъти да вкара втори гол за Царско село, но вратарят Любенов бе на мястото си и спаси.

В 73-ата минута при единоборство край тъчлинията Димитър Георгиев извърши нарушение, получи втори жълт картон и локомотивци останаха на терена с човек по-малко.

Така се стигна до последния спорен момент в мача, след който видяхме и дузпата, реализирана победно от Дани Пеев в 89-ата минута за 2:1.

Локо Сф и Царско село са съседи в класирането с по 15 точки заедно с Лудогорец 2 – между 10-ото и 12-ото място.

ЛОКО СФ – ЦАРСКО СЕЛО 2:1

1:0 Владислав Мисяк 34, 1:1 Симеон Ганчев 41, 2:1 Даниел Пеев 89-дузпа

ЛОКО СФ:  Александър Любенов, Анестис Хадзилиадис, Емил Виячки, Александър Горанов, Денис Пидев, Георгиос Бузукис /68-Калоян Ангелов/, Йордан Ризов, Владислав Мисяк /90-Вилиян Комитски/, Богомил Христов /79-Калоян Бонев/, Димитър Георгиев, Даниел Пеев /Резерви: Цветомир Витков, Златко Бонев, Вилиян Комитски, Калоян Бонев, Калоян Ангелов, Слави Паскалев, Борис Мидилев/ Старши треньор – Ангел Колев

ЦАРСКО СЕЛО: Александър Стоянов,  Георги Кременлиев, Роналд Донев, Евгени Зюмбулев /59-Мирослав Иванов/, Галин Минков, Любомир Христов, Милен Иванов, Окечуко Обаси /82-Радой Божилов/, Александър Киров /74-Антонио Хаджииванов/, Александър Якимов, Симеон Ганчев /Резерви: Стоян Деспотов, Любомир Гуцев, Владимир Бахъров, Александър Аспарухов, Радой Божилов, Мирослав Иванов, Антонио Хаджииванов/ Старши треньор – Никола Спасов