Царско село загуби с 1:2 гостуването на Септември в контролна среща играна на стадиона в Драгалевци. Старши треньорът на „царете“ Стефано Макопи даде възможност да играят повече време на футболистите, които имат по-малко минути от началото на сезона. Домакините поведоха в края на първото полувреме чрез Валери Божинов. Андрей Йорданов изравни, но Асен Чандъров донесе победата за Септември.

Мачът започна равностойно, а в 16-ата минута реферът Васимир Ел-Хатиб изгони Стефано Палмучи с директен червен картон. Малко след това Влади Узунов стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. Добра атака на Царско село в 28-ата минута не завърши с удар. В 32-ата минута Фелипе Ронкети стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

Малко преди края на първото полувреме Валери Божинов бе изведен сам срещу вратаря и вкара за 1:0.

В 53-ата минута Царско село изравни. Андрей Йорданов се възползва от грешка на бранителите, открадна топката, премина покрай вратаря и я мушна в мрежата за 1:1. Само 2 минути по-късно Йорданов центрира и Давиде Масела направи ефектна странична ножица, но топката бе избита в корнер.

В 63-ата минута Септември вкара втори гол. Асен Чандъров бе най-съобразителен в наказателното поле. След ъглов удар топката падна на крака му и той я мушна в мрежата.

В 82-ата минута Георги Шейтанов спаси шут на Лукас Мартинс. Той получи топката от Абу, но не успя да отбележи. Малко преди края на мача шут на Реди Каса излезе в аут.

СЕПТЕМВРИ – ЦАРСКО СЕЛО 2:1

1:0 Валери Божинов 44`

1:1 Андрей Йорданов 53`

2:1 Асен Чандъров 63`

ЦАРСКО СЕЛО: Гуидо Гуериери, Мартин Кавдански, Матео Лукарели, Алесандро Мартела, Давиде Чиполети, Валентино Пулиезе, Стефано Палмучи, Фелипе Ронкети, Давиде Масела, Андрей Йорданов, Венцислав Христов

(Иван Дерменджиев, Боян Загорски, Пиер Зебли, Давиде Витурини, Пламен Крумов, Алесандро Копола, Николай Николаев, Айуб Абу, Седрик Каломбо, Лукас Мартинс, Реди Каса)

СЕПТЕМВРИ: Николай Банков, Кристиян Пешов, Рафаил Пърликов, Иван Арсов, Георги Иванов, Йоан Гаврилов, Айкут Рамадан, Владислав Узунов, Мартин Стойчев, Валери Божинов, Симеон Александров

(Димитър Шейтанов, Панайот Пасков, Асен Георгиев, Илиян Манчев, Асен Чандъров, Пато Барбоса, Кристиян Бойчев, Крис Вълчинов, Кристиян Иванов, Атанас Кабов)