Отборът на Царско село победи Септември София с 2:1 в контролна среща, която се игра на стадион „Арена Царско село“.

Още в 4-ата минута Карим Роси отбеляза първия гол в мача. Второто попадение бе дело на Стефан Христов в 83-ата минута, а гостите върнаха един гол чрез Кирил Киров в заключителните секунди на двубоя. Царско село упражни контрол на мача през всичките 90 минути, но не успя да стигне до повече голове.

Още в 4-ата минута Лъчезар Балтанов даде чудесен пас към Лесли Де Са, който центрира с едно докосване и Карим Роси с глава отбеляза за 1:0. До почивката нови попадения не паднаха въпреки създадените ситуации. През втората част дебют за Царско село направи младия вратар Милен Иванов. Роденият през 2003 година футболист влезе на мястото на Михаил Иванов. Само след няколко минути на терена Иванов спаси чисто голово положение. Футболист на Септември излезе сам срещу него, но младият страж показа чудесен рефлекс и изби.

4 снимки

В 62-ата минута добра възможност се откри пред Лесли Де Са, но той не успя да уцели добре топката. Отново той шутира опасно в 78-ата минута, но този път не уцели вратата. В 83-ата минута Христо Попадийн изведе по чудесен начин Стефан Христов, който не сбърка за 2:0. Гостите намалиха в 85-ата минута, когато Стойчев изведе Киров зад отбраната и той реализира.

За Царско село в игра не се появиха Джони Пласид и Панайотис Лука, които в момента са част от националния отбор на Хаити и младежкия национален отбор на Кипър. С леки травми са Иван Бандаловски, Антонио Георгиев и Андерсон Кордейро, който също не играха.

Царско село – Септември КР 2:1
1:0 Карим Роси 4'
2:0 Стефан Христов 82'
2:1 Кирил Киров 85'

Състав на "царете": Михаил Иванов, Ивайло Марков, Мартин Кавдански, Луис Педро, Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов, Емануил Манев, Дилан Мертенс, Ален Стеванович, Лесли Де Са, Карим Роси (Милен Иванов, Реян Даскалов, Стефан Христов, Димитър Костадинов, Луи Нганиони)