Екс-защитникът на Локомотив Пловдив и Царско село Ивайло Марков отбеляза гол за новия си клуб Апоел Хадера при домакинската загуба с 1:2 от Бней Сахнин в двубой от летния турнир „Тото къп“.

Роденият в София бранител реализира изравнителното попадение за своите в 50-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар съумя да се пласира чудесно на първа греда и да насочи топката с глава неспасяемо за вратаря на противника. 13 минути по-късно с цел тактическа промяна българинът бе заменен от нападателя Шовал Гозлан. Това бе втори мач за бранителя и дебютен такъв за него като титуляр с екипа на тима от израелската Премиер лига.

Сега пред Ивайло Марков и неговите съотборници предстои трудна седмица с оставащи две срещи от „Тото къп“ – гостуване на 10-ти август срещу Апоел Ирони Кирят Шмона и домакинство на 14-ти срещу Апоел Ноф Хагалил. Следва пауза от две седмици преди старта на шампионата, където клубът от Хадера ще стартира с домакински сблъсък срещу шампиона Макаби Хайфа.